همه چیز در مورد دکوراسیون آشپزخانه 

حتما شما هم این جمله را شنیده اید که میگویند : “ آشپزخانه، قلب خانه است ” و اگر کمی در این مورد دقیق تر نگاه کنید، متوجه واقعیت این مطلب خواهید شد. آشپزخانه در یک خانه اهمیتی بسیار بیشتر از سایر بخش ها دارد و طبیعتا به دلیل حضور مستمر و مداوم بانوان در این قسمت از خانه، این اهمیت برای آنان دو چندان است.

بنا بر این اگر جذابیت لازم و زیبایی کافی نداشته باشد، باعث خواهد شد تمام خانه و اهالی آن احساس خوبی به خانه و از زندگی روزمره شان نداشته باشند. در این حالت، دکوراسیون آشپزخانه آمده تا مشکلات را حل کند و فضایی دلنشین و امن برای ساکنین خانه و مدیر آشپزخانه که بانوان باشند ایجاد کند. در ادامه با ما همراه باشید:

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تا حد بسیار زیادی باعث می شود که این قسمت از ساختمان دل باز تر از قبل بشود. با استفاده از تکنیک های نور پردازی و استفاده از انواع چراغ ها و صندلی ها و میز ها می توانیم در دکوراسیون مدرن آشپزخانه، از فضا ها استفاده بیشتر و بهینه تری داشته باشیم.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، مدلهای کابینت و اپن متحول شده اند و از مدلهای خاصی برای این منظور استفاده می شود که در ادامه خواهیم دید. در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه فاکتورهای زیادی را باید در نظر بگیریم که برخی از این فاکتور ها که اهمیت بالاتری دارند را در پایین فهرست کرده ایم.

  •  طرح، رنگ، جنس و مدل کابینت های کار شده در آشپزخانه
  •  رنگ و طرح دیوارهای آشپزخانه
  •  هماهنگی وسایل آشپزخانه
  •  پوشش دیوار های آشپزخانه
  •  رنگ و طرح و نوع پوشش کف آشپزخانه
  •  فضای اپن یا کانتر آشپزخانه
  •  فاصله بین کابینت پایین و بالا در آشپزخانه
  •  چراغ های تزیینی و روشنایی آشپزخانه
  •  تزیینات داخلی آشپزخانه 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن چیست؟ به چه آشپزخانه ای مدرن می گویند؟ این مدل از طراحی آشپزخانه به تازگی در جامعه گشترش پیدا کرده و طرفداران بسیار زیادی را نیز کسب کرده است. امروزه این نوع دکوراسیون در چند دسته بندی تقسیم می شود که در ادامه با ارائه تصاویری از این مدل های طراحی، آنها را توضیح خواهیم داد.

۱٫ طراحی دکوراسیون آشپزخانه U شکل

در این مدل از طراحی، آشپزخانه بدون پیش خوان است و در ورودی آن چیزی قرار نمیگیرد. دیواره ها و کابینت ها از نمای بالا به شکل حرف U خواهد بود. در این مدل آشپزخانه شلوغی بسیار کمتر دیده می شود و عیب بزرگ آن این است که همه چیز آشپزخانه مشخص و در برابر دید حاضرین در خانه قرار دارد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه U شکل

طراحی دکوراسیون آشپزخانه U شکل

۲٫ طراحی دکوراسیون آشپزخانه L شکل

این مدل آشپزخانه همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است، دو دیواره را در آشپزخانه به صورت کامل پوشش می دهد و در این مدل از آشپزخانه نیز، هیچ حاله ای میان آشپزخانه و پذیرایی دیده نمی شود.

در این مدل آشپزخانه از پنل های دیواره های کاذب و سبک که حالت پنجره نیز دارند استفاده می شود. این مدل آشپزخانه از بالا به صورت حرف انگلیسی L دیده می شود. در این مدل از طراحی دکوراسیون، اکثرا یک پنجره یا یک بالکن در سمت چپ و یا راست آشپزخانه قرار میگیرد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه L شکل

طراحی دکوراسیون آشپزخانه L شکل

۳٫ طراحی دکوراسیون آشپزخانه تک دیواره

آشپزخانه تک دیواره اکثرا در خانه هایی استفاده می شود که فضای بسیار کمی دارند و یا در اداره جات و دفاتر کاری از آن استفاده می شود. در این مدل آشپزخانه تعداد کابینت بسیار کم است و کمتر برای منازل از آن استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تک دیواره

طراحی دکوراسیون آشپزخانه تک دیواره

۴٫ طراحی دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای که این روزها طرفداران بسیار بسیار زیادی پیدا کرده است، صرف نطر از نوع آشپزخانه، یک بخش به شکل یک جزیره در ورودی آشپزخانه و یا در وسط آن قرار میگیرد و البته از آن در موارد متعددی می توان استفاده کرد.

در برخی از طراحی ها از این جزیره به عنوان میز ناهار خوری و کابینت استفاده می شود و در برخی از طرح ها از آن به عنوان سینک ظرفشویی، محل اجاق گاز و … استفاده می شود. می توان گفت، بهترین مدل طراحی جزیره ای زمانی است که سینگ ظرفشویی در آن قرار دارد، و یا اجاق گاز و یک هود در بالای آن از سقف قرار گرفته است. این زیباترین و مدرن ترین نوع طراحی امروز است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

طراحی دکوراسیون آشپزخانه جزیره ای

۵٫ طراحی دکوراسیون آشپزخانه شبه جزیره ای

آشپزخانه شبیه جزیره ای دقیقا همانند آشپزخانه جزیره ای است، با این تفاوت که یک سمت از این جزیره با دیواره و یا کابینت دارای اتصال است. آشپزخانه شبه جزیره ای متداول ترین نوع دکوراسیون آشپزخانه است که در خانه اکثر مردم دیده می شود.

این نوع آشپزخانه فظای بیشتری در اختیار ما قرار می دهد. به آشپزخانه شبه جزیره ای، پیشخوان دار هم میگویند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه شبه جزیره ای

طراحی دکوراسیون آشپزخانه شبه جزیره ای

سخن پایانی :

انواع آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن امروزه با سرعت بیشتری در حال تحول و تغییر هستند. به عنوان مثال انواع آشپزخانه طویل از مدلهایی است که به تازگی وارد صنعت ساختمان شده اند و توانسته اند مشکلات زیادی را در ساختمان سازی حل کنند.

استفاده از بهترین مدل آشپزخانه برای منازل و اداره جات و شرکت ها و … بستگی به نوع نیاز شما و نوع کاربری ساختما دارد. بنابراین برای بهترین انتخاب بهتر است با مشاورین مجرب در امر دکوراسیون داخلی در خصوص پروژه مشاوره بگیرید.

متخصصین و مشاورین پالادیوم در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما هستند. با ما تماس بگیرید …

5/5 - (1 امتیاز)